: 10/15/2015 6:00 PM
: 10/15/2015 8:00 PM
ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΕΛΕΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

: :

Γεφυρώνοντας δύο κόσμους: Η σύνδεση του εκπαιδευτικού συστήματος με την αγορά εργασίας

Σας προσκαλούμε να παραβρεθείτε στην τιμητική εκδήλωση της «Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (Δ.Α.ΣΤΑ.) Πανεπιστημίου Μακεδονίας»

«Γεφυρώνοντας δύο κόσμους: η σύνδεση του εκπαιδευτικού συστήματος με την αγορά εργασίας»

που διοργανώνεται στο πλαίσιο της ομόθεμης Πράξης του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση 2007-2013» του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων την

Πέμπτη 15 Οκτωβρίου 2015, στις 18:00

στο Αμφιθέατρο Τελετών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (ισόγειο)

Τιμούμε τους συνεργαζόμενους φορείς για την αγαστή συνεργασία και αναλύουμε τα αμοιβαία ουσιαστικά οφέλη από την έμπρακτη συνεισφορά τους στο πλαίσιο της «Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (Δ.Α.ΣΤΑ.) Πανεπιστημίου Μακεδονίας».

Στην εκδήλωση, επίσης, θα πραγματοποιηθεί παρουσίαση και βράβευση των επιχειρηματικών προτάσεων των διακριθέντων φοιτητών του 2ου, 3ου και 4ου Διαγωνισμού Καινοτόμων Επιχειρηματικών Ιδεών και Σχεδίων της «Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (Δ.Α.ΣΤΑ.) Πανεπιστημίου Μακεδονίας», προβάλλοντας την επιχειρηματική κουλτούρα των προπτυχιακών φοιτητών και ενθαρρύνοντας την προετοιμασία της επιτυχούς εισόδου τους στην αγορά εργασίας.