Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Μακεδονίας
Αίθουσα Συνεδρίων Πανεπιστημίου Μακεδονίας

: 22/1/2018: 21/2/2018

Βιωματικό Σεμινάριο: Ηγετικές Δεξιότητες CMS.3h

Στο σύγχρονο ανταγωνιστικό περιβάλλον οι δεξιότητες ηγεσίας είναι απαραίτητο προσόν για τον κάθε εργαζόμενο που επιθυμεί μέσα από την επιδίωξη των προσωπικών του στόχων καριέρας να συνεισφέρει ουσιαστικά στην επίτευξη των επιχειρηματικών στόχων της εταιρίας που εργάζεται. Η δέσμευση, η πρωτοβουλία, η ενθάρρυνση κ.α. αποτελούν συνειστώσες του ηγετικού προφίλ που αναζητά η αγορά εργασίας στους νέους πτυχιούχους.

Στο παρόν σεμινάριο που εντάσσεται στον κύκλο βιωματικών σεμιναρίων "Εκπαίδευση στη Διαχείριση Δεξιοτήτων Σταδιοδρομίας-Career Management Skills (CMS)" το οποίο περιλαμβάνεται στο Παράρτημα Διπλώματος - Diploma Supplement του πτυχίου σας, θα ασχοληθούμε με την ανάδειξη και την ενδυνάμωση των ηγετικών μας δεξιοτήτων μέσα από παρουσιάσεις και βιωματικές δραστηριότητες.

Δείτε αναλυτικά τη σχετική ανακοίνωση για τα βιωματικά σεμινάρια διαχείρισης σταδιοδρομίας εδώ

Ενημερωθείτε για όλες τις θεματικές του κύκλου και τις ημερομηνίες διεξαγωγής τους κάνοντας είσοδο στοCOMPUS με το φοιτητικό σας e-mail.