Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Μακεδονίας
: 15/11/2017 4:00 μμ
Αίθουσα Συνεδρίων Πανεπιστημίου Μακεδονίας

: 23/10/2017: 14/11/2017

Ημέρα Καριέρας Media-Saturn (Media Markt)

Ο Όμιλος MEDIA-SATURN ο μεγαλύτερος όμιλος ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών σε όλη την Ευρώπη αναζητά υποψηφίους με ομαδικό πνεύμα, ενθουσιασμό, προσανατολισμένους στην καινοτομία, που θέλουν να κτίσουν την καριέρα τους στελεχώνοντας θέσεις που αφορούν όχι μόνο στην παραδοσιακή του δραστηριότητα στο λιανεμπόριο, αλλά και θέσεις τεχνολογίας αφού πολλά αλλάζουν και νέες δραστηριότητες του ομίλου ξεκινούν.

Τα στελέχη του ομίλου θα βρίσκονται στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2017 για να:

12:00-13:30: Παρουσιάσουν αναλυτικά τις  μονογραφίες των ειδικοτήτων/επαγγελμάτων που απασχολούνται στον Όμιλο MEDIA-SATURN με αναφορές στα χαρακτηριστικά και τις δεξιότητες που αναζητά η εταιρία από το ανθρώπινο δυναμικό της (Αίθουσα Συνεδρίων).

*** Οι διαθέσιμες ώρες για τις συνεντεύξεις έχουν συπληρωθεί****

13:30-16:00: Πραγματοποιήσουν συνεντεύξεις με όσους ενδιαφέρονται να απασχοληθούν στον Όμιλο και θέλουν να διερευνήσουν τις ευκαιρίες σταδιοδρομίας που τους προσφέρει (Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης). Απαραίτητη προϋπόθεση να έχετε μαζί σας το βιογραφικό σας σημείωμα.

Για τον προγραμματισμό της συνέντευξής σας, παρακαλούμε, στείλτε στο e-mail: career@uom.edu.gr με τίτλο μηνύματος "Συνέντευξη MEDIA-SATURN", το βιογραφικό σας σημείωμα σε μορφή .pdf και τα ακόλουθα στοιχεία:
  • Ονοματεπώνυμο
  • Τμήμα φοίτησης
  • Ιδιότητα (προπτυχιακός φοιτητής/τρια, μεταπτυχιακός φοιτητής/τρια, απόφοιτος/η προπτυχιακού, απόφοιτος/η μεταπτυχιακού)
  • Τηλέφωνο επικοινωνίας (κινητό)
Για όσους δηλώσουν συμμετοχή στις συνεντεύξεις, οι ακριβείς ώρες των προγραμματισμένων ραντεβού θα ανακοινωθούν την ημέρα της εκδήλωσης.